Cекс і почуття
Cекс і почуття
Багато місяців тому, коли АЧЬОНЄ? було лише планом на папері, подруга-редакторка запитала мене: «напишеш нам про недотрах?»
На той момент стосунків у мене не було вже роки два. Доки медіа визрівало, хлопець, а разом з ним і секс, у мене з'явився, тому текст довелося відкласти. Складно писати про його відсутність, коли не маєш шансів встати з ліжка без оргазму. Але недавно хлопець, а з ним і найкращий у моєму житті секс, мене покинув і тема знову актуальна, як ніколи.

Отож, говорячи про таку інтимну тему, як тривала відсутність сексу чи, простіше кажучи, недотрах, варто додати трохи історії.

Ні, я не німфоманка, не втрачала цноту у підлітковому віці, і аж ніяк не жертва насильства. Підлітком я начиталася журналів cool express з їхніми романтично-еротичними історіями та пояснювальними текстами на сексуальну тематику. І навіть проштудіювала кілька реально наукових книжок про секс. Не пам'ятаю, звідки вони до мене потрапили, але лекції подругам, які більше займалися практичною частиною процесу, я читала вельми успішно.
Переходити від теорії до практики з абиким мені не хотілося, а світле і чисте кохання до мене не спішило.
Звісно, я закохувалась і страждала, причому страждала подвійно. Бо окрім романтичних переживань мене мучили еротичні.
Це закінчувалося мастурбацією вдома під ковдрою, бо того-самого-важливого хлопця так і не було. Врешті, я його зустріла і на час стосунків мої муки через відсутність сексу, припинилися. Але ніщо не вічне, а любов – тим більше, тож ми розійшлись. Від цього моменту починається справжня історія про недотрах. Власне, починається вона не з відсутності сексу, а з не того сексу.

Про що мова? Ми з колишнім зберегли якусь дивну подобу дружби і тривалий час «по-дружньому» виручали одне одного сексом.

Але тоді вже не йшлося про те, що хтось когось кохає. І секс був відверто слабким.

Здавалося б – як таке взагалі можливо?
Ми знали усі важливі точки, ділянки і зони тіл одне одного, але секс був гіршим, ніж будь-коли до того.
Не беруся стверджувати про його відчуття, але я весь час була розосереджена. Ніби в моїй голові якість сексу міцно пов'язана з почуттям любові. І жодна, навіть надто тривалий час тамована, пристрасть не здатна замінити її. Тобто секс, звісно, буде. Але схожий на пісний обід, який ти їси без апетиту, бо так треба. Я помітила цей зв'язок і він мене відверто налякав. Стосунки з колишнім скотились у справжню дружбу, без подібних послуг. Секс знову зник з мого життя надовго.

Перш ніж я переспала з кимось знову, минуло більше року. Дуже ламає лише перші два-три місяці. Потім просто бракує дотиків – будь-яких.
Врешті, щирі обійми, по суті, кращі, ніж нещирий секс.
А мій перший, після тривалої перерви, був таки нещирим.
Йдеться про інерцію – коли ти уже не закохана в людину, але ви так давно повинні були переспати, що шкода марнувати нагоду. Коли алкоголю більше, ніж потрібно, і коли людина боїться і не знає свого тіла настільки, що це можна виправити лише тривалими вправами. А ти вже протверезіла, ви живете в різних містах і взагалі – тобі лінь з ним спати. Цей секс був ідеальною профілактикою від випадкових зв'язків. І додатково підтвердив зв'язок якості з почуттями.

Минуло ще трохи часу і поки я пропрацьовувала з психологом питання своєї одвічної самотності, з'явився хлопець. Той самий, який відтермінував появу цього тексту.
Після настільки тривалих перерв я думала, що оргазм – це те, що вмію собі принести тільки я, ну й ще колись отой, перший колишній.
Що мене загалом уже й ніхто не збуджує і що секс – це десь далеко і для інших.
Але лампочка загорілася, метелики запурхали, а трусики намокли ще в момент першого поцілунку. Тіло не обмануло і радо відгукнулося на все, що відбувалось у мозку. Баланс якісного сексу і почуттів знову було відновлено.
Щоправда, ненадовго. Навіть найкращий секс не здатен виправити недоліки комунікації. Хлопець пішов, і я знову в пастці емоційно-фізіологічного дисбалансу. Подруга порадила поставити Pure – мовляв, там значно адекватніша публіка, ніж у Tinder. Десь так і є. Але переступити власний бар'єр «я не сплю з малознайомими чоловіками» видається нереальною задачею.
Тож у додатку для сексу я шукаю співрозмовників.
Інша подруга радить піти в секс-шоп, але я відверто боюся і соромлюся, але не самого факту, а того, що всі, абсолютно усі варіанти спроб сексу з іншими людьми чи навіть іграшками вестимуть мене до спогадів про колишнього, якого я досі люблю. Здається, єдиний вихід з цієї залежності – сподіватися, що колись ці почуття ослабнуть і знову вдасться полюбити когось не менш сильно.

Можливо, я занадто романтична. Може, мої погляди занадто пуританські.
Але я ніколи не проміняю секс, приправлений щирими почуттями, на випадковий секс заради сексу, який би довгий час недотраху на мене не чекав.
Не прагну нав'язати комусь свою думку і поважаю людей, які дотримуються інших поглядів, однак вірю, що найбільш наповненим може бути лише секс з людиною, до якої ти маєш сильні почуття.
Текст
Ілюстрації
Верстка
Анонім
Валерія Пінчук
Ірина Шарова